מוזיאון ראשונים לתולדות נתניה

ראשי הישוב ויקיריו

חנה ארליך

חנה נולדה בקלן גרמניה ובשנת 1933, עם עלייתו של היטלר, כשהיא ילדה בת שלוש עלתה עם הוריה הנס ופאולה פרידלנדר לחיפה. היא למדה בבית הספר הריאלי בחיפה ובצייטלין בתל אביב, שרתה בהגנה ושימשה כמפקדת כיתה. בלונדון, שם סיימה את לימודיה ב"לונדון סקול אוף אקונימקס" הכירה את בעלה, נישאה ועברה להתגורר בצ'ילה. בשנת 1971 חזרה עם משפחתה ארצה והשתקעה בנתניה.
חנה עבדה במחלקה ליחסי ציבור של בית החולים לניאדו ובמקביל הצטרפה לפעילות התנדבותית בארגון יע"ל, המעניק סיוע ותמיכה למאושפזים בבית החולים לניאדו. כעבור שנים צורפה להנהלת הארגון ומזה שבע שנים - היא משמשת יו"ר יע"ל בלניאדו. חנה פעילה בארגון "אמונה" - תנועת האישה הדתית לאומית, כאשר עיקר מעייניה מוקדשים לנושא קליטת העלייה, תוך שהיא מגייסת את העולים עצמם לפעילות התנדבותית למען קהילת הנזקקים בעיר.
חנה יסדה את "חוג מלכה", שהוא חוג נשים, ששמו להן למטרה להנציח את זכרה של מלכה הוטנר ז"ל באמצעות לימוד תורה בצוותא לצד ביקור חולים, סעד נפשי ותמיכה באנשים גלמודים ובודדים. כמו כן הייתה פעילה בגיוס כספים למען ילדים אשר נזקקו לפתרונות רפואיים בחו"ל ובאגודת "לב אל לב". פעילותה של חנה נעשית כל השנים במסירות, אדיבות וטוב לב, מתוך אהבת הזולת ומחוייבות לחברה.

על כל אלה החליטה הוועדה להעניק לארליך חנה את עיטור "יקירת העיר" לשנת תש"ע.