מוזיאון ראשונים לתולדות נתניה

מוזיאון העיר נתניה

מוזיאון העיר נתניה

המוזאון נמצא במבנה שהוקם כבית מלאכה לאריגה לנערות עיוורות. בית המלאכה - "בית אורה" פתח את שעריו בשנת 1958 ופעל עד שנת 1991.

בשנת 2010 החליטה עיריית נתניה לשפץ את המקום ולהפכו למרכז תיעוד ולמוזיאון לתולדות העיר.

תערוכת הקבע על תולדות העיר נתניה - מחזון למציאות הינה תערוכה החדשנית המיועדת לכל המשפחה עוסקת בתולדותיה של העיר שקמה בחולות השרון ב-1929 , על חזונם של מייסדיה שהקימו מושבת פרדסים בחולות השרון, אך כבר בראשית הקמתה ראו בחזונם עיר קייט - ריביירה.

העיר הוקמה על ידי בני המושבות הראשונות אולם קלטה וקולטת מכל תפוצות ישראל. בימי המאבק להקמת המדינה לקחה חלק פעיל בקליטת המעפילים בחופיה וכן חלק פעיל במאבק המחתרות למען הקמת המדינה. נתניה היא פסיפס אנושי מרתק - מיקרו קוסמוס של מדינת ישראל.

למוזאון צוות הדרכה מיומן ומקצועי המשלב אתגר עם "חוויה לימודית מיוחדת ומגיש תכניות הדרכה העוסקות" בסיפור הקמתה של העיר נתניה כמושבת פרדסים דרך חזון הפיכתה לעיר קייט ועד הפיכתה לריוויירה בימינו.

ארכיון המוזאון

ארכיון המוזיאון נבנה בתהליך רצוף ומתמיד מזיכרונותיהם של תושבי העיר ומייסדיה. תיעוד הכולל תצלומים, מסמכים, חפצים, וכיו"ב.

כל מידע מרחיב את המאגר ומתקבל בברכה !

מערכת הארכיון עומדת לרשות הציבור - לעיון וחקר . בתאום מראש (לפנות למיכל)

סיורים והדרכות

למוזיאון צוות הדרכה מיומן ומקצועי המשלב אתגר עם "חוויה לימודית מיוחדת ומגיש תכניות הדרכה העוסקות" בסיפור הקמתה של העיר נתניה כמושבת פרדסים דרך חזון הפיכתה לעיר קייט ועד הפיכתה לריוויירה בימינו.

המוזיאון מקיים מגוון סיורים בנושאים שונים ובשפות. מותאם למבוגרים ולמשפחות.

בין הסיורים: סיורים מזמרים, סיורים תאטרליים, סיורים רגליים ורכובים.

בין הנושאים: סיורים לאורך הים, סיור שווקים, שביל היהלומים, הרצל מתעורר ומחפש שורשים, סיפורו של רחוב, סיפורה של עיר בעקבות נשים מובילות, סיורים ירוקים, סיור בשכונות.

שעות פתיחה

ימים א, ג, ד, ה - 10:00-15:00
ימי ב - 12:00-19:00
ימי ו - בתאום מראש

פרטי התקשרות

כתובת: רחוב מקדונלד 3, נתניה
טלפון: 09-8308851
דוא"ל:
museum.netanya@gmail.com

מפת הגעה