מוזיאון ראשונים לתולדות נתניה

ראשי הישוב ויקיריו

וולף פידלמן

נולד בבסרביה, רומניה. הוא סיים בהצטיינות לימודי רפואה באוניברסיטה של צ'רנוביץ. כשעלה לארץ בשנת 1974 עבד תקופה קצרה כרופא פנימאי בבית החולים "מאיר" בכפר סבא ומשם עבר לעבוד כרופא בבית החולים הגריאטרי "מלבן" של משרד הבריאות בנתניה. כמומחה ברפואה פנימית ורפואה גריאטרית הוא ניהל במשך כ - 25 שנה את בית החולים וקידם אותו למעמד של בי"ח מוכר, הראשון בארץ, להתמחות רופאים ברפואה גריאטרית. במהלך השנים גייס כספים ותרומות שבזכותם הפך "מלבן" לבית חולים גדול ומודרני וזכה בפרסים רבים.
פועלו של ד"ר וולף פידלמן והמאמרים שפרסם, זיכו אותו בהכרה בינלאומית בתחום הרפואה הגריאטרית. כמו כן זכה לפרס מנכ"ל משרד הבריאות כאות הוקרה והערכה על תרומתו ועשייתו לקידום ושיפור השירות וכן על ייזום והוצאה לפועל של דברים שהיו בבחינת חזון. לאחרונה הוענק לו תואר פרופ' של כבוד מטעם האוניברסיטה הבינלאומית של מולדובה.
בעיריית נתניה, פעל לשיפור איכות חייהם של הקשישים והיה בין מקימי "האגודה למען הקשיש" ששמה לה מטרה להעניק שירותים איכותיים לקשישים. כמו כן נמנה על מקימי מרכז היום לקשיש הראשון בנתניה. ד"ר פידלמן שירת כיועץ גריאטרי אזורי ללא תמורה במשך 20 שנה במטרה לאתר, לאבחן ולטפל בחולים נזקקים בביתם. עד היום מקבל ד"ר פידלמן חולים להתייעצות ללא תמורה ב"בית יפה לגיל הזהב" אותו הוא מנהל.

על כל אלו החליטה הוועדה להעניק לד"ר פידלמן וולף את עיטור "יקיר העיר" לשנת תש"ע.