מוזיאון ראשונים לתולדות נתניה

ראשי הישוב ויקיריו

משה קוטלר

יליד תל-אביב.
דור רביעי בארץ, את ילדותו עשה בחדרה ומאז 1958 מתגורר בנתניה. לאחר שחרורו מצה"ל למד באוניברסיטה העברית והשלים את לימודי התואר הראשון בלימודי מקרא והיסטוריה של עם ישראל.
משה שימש כמורה, סגן מנהל ומנהל של בי"ס בארי עד לשנת 2002 בה פרש לגמלאות. כמחנך, הקפיד על קשר אישי חם עם תלמידיו, הנחיל להם את ערכי אהבת הארץ, את יחסי החברות והכבוד בן אדם לאדם וקבלת השונה. כמנהל שמר על קשר עם בוגרי בית הספר והוריהם, פעל רבות להנצחת בוגרי בית הספר שנפלו במערכות ישראל ובפעולות האיבה וכביטוי לכך הקים אנדרטה וחדר עיון והנצחה במתחם בית הספר לזכר הנופלים.
במהלך השנים, נרתם לסיוע לתלמידים מיעוטי יכולת ולעולים חדשים על ידי טיפול במתן מלגות מגורמים שונים ובקליטה והשתלבות בחברה.
כיום, כגמלאי, מרכז בהתנדבות את פרויקט "מדור לדור כולנו מתנדבים". בפרויקט זה, מורים מסייעים בהתנדבות לתלמידים בבתי ספר שונים. הוא עצמו חונך ילדים בעלי צרכים מיוחדים בבי"ס יהודה הלוי. בנוסף, פועל בהתנדבות למען קשישים בבתי אבות ובביטוח הלאומי.
פעילותו החינוכית עתירת השנים של משה, נעשית בנועם הליכות, בחן ובמסירות רבה, העמידה מאחוריו עשרות אלפי תלמידים ומאות מורים אשר הפכו את דמותו לידועה בפי כל בעיר ועל כך גאוותו.
על כל אלה החליטה הועדה להעניק למר קוטלר משה את עיטור "יקיר העיר" לשנת תשס"ח