מוזיאון ראשונים לתולדות נתניה

ראשי הישוב ויקיריו

רינה קורל

קורל רינה ילידת אוסטריה. עברה בנעוריה לציריך שבשוויץ ושם יחד עם בעלה צבי ז"ל הקימו את משפחתם, שם אף נולדו בנותיהם.
לאחר פטירת בעלה, ד"ר צבי קורל ז"ל, נוצר קשר עם בית החולים "לניאדו" בנתניה. מאז ובמהלך עשרות שנים מלווה הגב' קורל את בית החולים ובעיקר את מחלקת הילדים. למרות שמשפחת קורל תרמה כספים לבניית המבנה החדש ומאחר וידוע היה שהמבנה לא יקום בין רגע, תרמו באצילותם הרבה גם לשיפוץ המבנה של המחלקה הישנה. סיוע זה הביא לשיפור משמעותי בהתאמת התנאים הפיזיים לצרכים ובדרך זו, להקלה בסבלם של הילדים המאושפזים ובני משפחותיהם.
היכרותה המעמיקה ורבת השנים עם בית החולים "לניאדו" והתרשמותה מהשירות הרפואי ומן היחס לילד החולה הביאו אותה להחלטה לתרום להקמת בית החולים החדש לילדים על שמו ולזיכרו של בעלה ד"ר צבי קורל.
בניית בית החולים הסתיימה לאחרונה הלא הוא "בית החולים ע"ש קורל - בית נימן לרפואת ילדים" ובזכות תרומה זו התברכה העיר נתניה במרכז רפואי חדשני מהמתקדמים ביותר בתחומו.
בנותיה של הגב' קורל ממשיכות את דרכה, הן עלו ארצה עם משפחותיהן ופועלות לקידום ולסיוע הזולת.
אווי ויילר - בתה של גב' קורל, אף היא מסייעת שנים רבות לילדי נתניה. מבקרת באופן קבוע בגני הילדים בעיר. על מנת ללמוד מקרוב על הצרכים הקיימים. עד כה נרכשו בסיוע הגב' ויילר לעשרות גני ילדים, מתקני חצר מהמשוכללים ביותר ומאות משחקים מהמומלצים ביותר על ידי אנשי חינוך.
המוטו של גב' ויילר הינו קידום וסיוע לילדי העיר, תוך מתן דגש לאינטגרציה שבין ילדי עולים לוותיקים. על כל אלה, החליטה הוועדה להעניק לגב' קורל רינה ולגב' ויילר אווי את התואר "ידיד העיר" נתניה.