מוזיאון ראשונים לתולדות נתניה

ראשי הישוב ויקיריו

שמואל פרלמן

שחקן ומאמן האגדי של מכבי נתניה
יליד שנת 1926 בתל אביב. בשנת 1941 הגיע עם משפחתו לנתניה בעקבות עבודה בענף היהלומים. בד בבד החל לשחק בקבוצת הכדורגל של מכבי נתניה כמגן שמאלי, לאחר שקודם לכן שיחק במכבי רמת גן. סכום העברה למכבי רמת גן היה 30 ל"י והשחקן לא קיבל מאומה.
המגרש היה מגרש חול ברחוב ששת הימים פינת שמואל הנציב.
בשנת 1953 החל פרלמן לעבוד למחייתו כנהג באגד ובשנות השישים הפך למאמן שחקן באבן יהודה ובהרצליה. פרלמן פרש בגיל 32 ממשחק פעיל ולאחר מכן עבר קורס מאמנים במכון וינגייט ובאנגליה.
תחילה עבד עם הנוער של מכבי נתניה ששחקניה עלו לאחר מכן איתו לבוגרים וביחד זכו באליפות הכפולה. בשנים 1977 - 1978 זכו בדאבל גם אליפות וגם גביע.
את מכבי נתניה המשיך לאמן עד 1982 ואח"כ לזמן קצר ב- 1994.
פרלמן מייחס את הצלחתו כמאמן בוגרים לכך שאימן את אותה חבורה של שחקנים מילדות. הכיר כל אחד מהם וידע ליצור רוח חברית ורוח צוות. פרלמן הקפיד מאד על גיבוש קבוצתי, ארוחת ליל שבת משותפות ועוד.
בזמנו נהלו את הקבוצה טרבלוס וצרקוב (שרטוב). הם עשו את עבודתם מתוך אמונה למען הציבור ולא למען עצמם. אל השניים הצטרפו בשנת 2006 יצחק לנד ופריזנר.
לזכרו גנה צבורית בפינת שמואל הנציב ודיזנגוף, בגינה פסל שעיצב לזכרו בנו צחי בדמות כדור האליפות הכפולה. בארכיון העיר ראיון מאוגוסט 2003 שנערך עמו זמן קצר לפני מותו.

אלבום תמונות